התנהלות כלכלית חכמה – השקעה בנדל"ן בחו"ל

השקעה בנדל"ן בחו"ל – אסטרטגיה מנצחת

אנשים רבים מחפשים כיצד לחיות ברווחה כלכלית, כלומר להגיע למצב שסך ההכנסות גדול מסך ההוצאות. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי יצירת הכנסה פאסיבית, שלא מצריכה מאמץ או התחייבות כלשהי. אחת הדרכים להגיע לאותה רווחה כלכלית מיוחלת היא על ידי השקעות נדל"ן, אפיק השקעה עם סיכון נמוך ותשואה גבוהה יחסית לאחרים. השקעת הכסף של היום בשביל לדאוג למחר היא הכרחית, במיוחד בעידן הנוכחי בו רבים מתקשים לסגור את החודש. אין ספק שאם תעשו את הצעד אתם תודו לעצמכם על כך בעתיד.

למה להשקיע בנדל"ן בכלל?

לאורך ההיסטוריה אנשים בוחרים לגור בבתים והנדל"ן הוא ממש צורך קיומי כך שאין ספק שגם בעתיד יהיה לנדל"ן ביקוש. הביקוש הגבוה מוביל לעליית ערך של נכסי הנדל"ן. מלבד השקעה במוצר שיש לו ביקוש הנדל"ן הוא נכס פיזי ומוחשי, הוא אינו וירטואלי כמו מניה או אגרת חוב ואינו סחורה שיכולה להיפגם ולהתקלקל. כמו בכל השקעה, גם בהשקעה בנדל"ן יש סיכון, אולם לעומת אפיקי השקעה אחרים, אפיק זה הרבה יותר ידידותי וככל שמבינים יותר בתחום כך ניתן למזער את הסיכון במידה משמעותית. בנוסף באמצעות נכס נדל"ן ניתן ליצור תזרים מזומנים חודשי ולגרום לכסף להתחיל לעבוד עבורנו ולא להיפך.

מדוע השקעות נדל"ן בחו"ל עדיפות על השקעות נדל"ן בארץ?

ישנן סיבות רבות שהופכות השקעות בנדל"ן בחו"ל לעדיפות יותר על פני השקעות בארץ. נתחיל במחירים. המחירים של נכסי נדל"ן בארץ יקרים יותר משמעותית, כולל המיסוי, מה גם שהתשואות שניתן להשיג מנכסים בארץ קטנות יותר מהתשואות שניתן להשיג מנכסים בחו"ל. דבר נוסף הוא ההון העצמי שבארץ ההון העצמי הנדרש לקניית נכס מאוד גבוה ויכול לעמוד על 40%. בנדל"ן בחו"ל המציאות שונה, לעיתים לא נדרש הון עצמי רב והנכסים יכולים להניב 7% עד 10% שנתי.

כיצד משקיעים בנדל"ן בחו"ל?

החלטתם שברצונכם לדאוג לעתיד שלכם וליצור לעצמכם הכנסה פסיבית על ידי השקעה בנדל"ן בחו"ל. אתם מתחילים לחפש ומגלים שישנו היצע גדול של חברות שמציעות לכם הזדמנויות נהדרות להשקעה ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם. אתם מזהים שישנו פוטנציאל אך אינכם יודעים כיצד לעשות את הצעד הראשון ולבחור את ההשקעה המתאימה לכם מבין ים האפשרויות הקיימות. כדי להחליט עליכם להבין יותר לעומק את התחום, כאשר ליווי מקצועי אף פעם לא יזיק.

שאלו את עצמכם מה בכלל אתם רוצים?

האם תרצו נכס מניב או שתרצו לקחת חלק בפרויקט יזמי? כלומר האם תעדיפו לרכוש נכס קיים כדי ליהנות מכספי השכירות או להשקיע בנכס יזמי ולהשקיע בפרויקט בניה מאפס כדי ליהנות מהרווח של המכירה. גם בחירת החברה שדרכה תשקיעו היא חשובה ומומלץ שתעשו סינון ראשוני על פי קריטריונים של וותק וניסיון. חברה יותר מנוסה תוכל להציע להשקעה שלכם ערך גדול ולאתר נכסים באזורים הנכונים. דבר נוסף שיש לשים עליו דגש הוא מידת המעורבות בהשקעה, כדאי ורצוי לבחור בחברה שמשקיעה את ההון הפרטי שלה בכל השקעה, כך יהיה לה אינטרס להגדלת הרווחים.

הגיעו לבחירות הנכונות ביותר

לסיכום, הבחירה בחברה להשקעות נדל"ן היא קריטית ויכולה להשפיע במידה רבה על אופייה של ההשקעה שלכם. כדאי מאוד לבחור בחברה שתגרום לכם להרגיש שאתם נמצאים בידיים טובות, שמתנהלת בשקיפות רבה, מפיקה דוחות מקיפים אחת לתקופה, שומרת על כל הכללים, מכירה את הרגולציות ויש לה גב משפטי.