מיסוי ביטקוין

•    רוצה לרכוש ביטקוין?
•    רכשת כבר ואתה מעוניין לדעת על מיסוי ביטקוין?
•    מתחשק לך להשקיע באפיק קצת אחר בחיים?

מטבעות דיגיטליים באופן כללי ומטבע הביטקוין באופן ספציפי נכנסו לחיינו לפני מספר שנים וכנראה שיישארו כאן עוד שנים נוספות קדימה. אם ברצונך לקבל מידע נוסף ולהיכנס לעולם המטבעות הדיגיטליים הנך מוזמן לקרוא את המאמר שלפניך, וכך תקבל מושג רחב יותר על עולם זה.

ביטקוין – איך הכל התחיל?

את מטבע הביטקוין המציא אדם בשם Satoshi Nakamoto. זה קרה בשנת 2008 ומקור הביטקוין הוא ביפן. מטבע זה הוא מטבע מבוזר. משמעות המילה "מבוזר" היא שהמטבע אינו נמצא בשליטה של ממשלות העולם או של בנקים ציבוריים או פרטיים. זהו מטבע וירטואלי אשר קיים אך ורק במרחב האינטרנטי שלא כמו כסף מזומן או זהב לדוגמא אשר הם מוחשיים וניתן להחזיק אותם ביד באופן פיזי. בתחילה למטבע זה כלל לא היה ערך אך לאט לאט הוא תפס תאוצה ועוד ועוד אנשים הכירו ושמעו על התופעה המתפשטת. כיום מטבע הביטקוין מוכר וידוע כבר בכל בעולם והוא נמכר ונסחר על ידי אנשים רבים.

מיסוי מטבעות דיגיטליים

בעולם קיים מיסוי ביטקוין. את המיסוי ידרשו ממך אך ורק אם נעשה שימוש במטבעות הביטקוין שברשותך (מסחר/מימוש). כלומר אם הכסף הוירטואלי קיים רק על הנייר ולא השתמשת בו וסחרת בו אזי לא יגבו ממך מס. במקרה וכן קנית ורכשת משהו בעזרת המטבעות הוירטואליים אז הסיפור הוא אחר ותדרש למיסוי מטבעות דיגיטליים.

רשות המיסים וחקיקה בנושא ביטקוין

רשות המיסים אינה מתעלמת מתופעת הביטקוין מתוך הבנה שהתופעה רק תצמח ותגדל בעתיד כי לשם העולם מתקדם על כן הוציאה רשות המיסים חוזר מס הכנסהופירסמה ברבים את עמדתה לגבי מיסוי מטבעות דיגיטליים באופן כללי ומיסוי ביטקוין בפרט. לפי אותו חוזר שפורסם כל מטבע דיגיטלי קיים כולל ביטקוין אינו נחשב מבחינה משפטית כמטבע אלא לנכס פיננסי ועל כן יגבה על מטבע זה מיסוי כמו שגובים על נכסים אחרים שאינם מטבעות. ההחלטה הזו נובעת מההבנה שאם מתבצע מסחר עם מטבע וירטואלי כלשהו נוצר גם רווח, גם אם הוא רווח זעום, ועל כן יש לגבות מס.

מיסוי ביטקוין – האם זה בכלל משתלם לך?

מיסוי מטבעות דיגיטליים הוא עניין שצריך לחקור ולשים לב טוב האם הדבר משתלם לך או לא. יש מקרים בהם השימוש במטבע יגבה ממך מס שולי ועל כן כמעט ולא מורגש ויש פעמים בהם המס יהיה גבוה מאוד וכאן תצטרכו לבדוק טוב טוב האם העסקה משתלמת. תוכלו להתייעץ עם מומחה בתחום כדי שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה והנבונה בסופו של דבר. להלן מספר יתרונות למסחר במטבע הביטקוין:

•    הביטקוין הוא מטבע חופשי ולא בבעלות של אף גוף רשמי
•    מטבע הביטקוין הוא מהיר מאוד והעברת כספים מסוג זה קורית באופן מיידי
•    הביטקוין נחשב לזול יותר מכסף שאינו וירטואלי
•    סחר הביטקוין הוא ללא תיווך ונעשה ישירות בין אנשים

מקווים שמאמר זה נתן לכם מושג קטן לגבי מיסוי ביטקוין ולגבי מיסוי מטבעות דיגטיליים באופן כללי. מכאן הכדור בידיים שלכם.